seo-ajansi-secerken

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) teriminin sıkça duyulur olmasıyla birlikle, birçok “SEO Uzmanı” da ortaya çıkmaya ve gerçekçi olmayan ve garantili sıralama vââtleri de beraberlerinde geldi. Bu günlerde “SEO Uzmanları”ndan bir spam mail almadan ya da aranmadan gününüz geçmiyor olabilir. SEO dolandırıcılarına karşı yapabileceğiniz en iyi savunma bu konu hakkında en azından biraz bilgi sahibi olmanızdan geçiyor. Birçok işletme sahibi bu konuda uzman olmak için gerekli zamana ve kaynağa sahip olmadığı için sizin için en yaygın SEO vââtlerini bu listede topladık ve sizi uyarmak istedik. Tıklama başına maliyetli sonuçlar hakkında konuşmadığımızı bilmeniz önemli. Yani organik arama sonuçlarından bahsediyoruz. Bir reklamın en üst sırada çıkması için herkes para verebilir.

İsterseniz fazla uzatmadan listeye başlayalım:

1. Birinci Sırayı Garanti Ediyoruz

Birçok SEO dolandırıcılığı garantili sıralama üzerine kuruluyor. “Google’da 1. sıra garanti”, “Google’da birinci sayfa garanti”, “Tüm arama motorlarında 1. sıra garanti” gibi iddialar yerine getirmesi mümkün olmayan vââtler. Eğer Google tarafından yazılmış olan bu makaleyi okursanızHiç kimse birinci sırayı garanti edemez” başlığı olan bir bölüm göreceksiniz. Google devam ederek “Birinci sırayı garanti eden SEOlara karşı dikkatli olun” diyor.

2. Google’da Birini Tanıyoruz/Google’la Ortaklığımız Var

Yalan. Hiçbir SEO şirketinin Google’la “ortaklığı” yok ve olamaz da. Bu sözü size söyleyen her SEO ajansı size yalan söylüyordur.

3. Ücretsiz SEO Denemesi Sunuyoruz

SEO işi oldukça yorucu ve çok emek istiyor. Sonuç almaya başlamak için bile bazen aylarca çalışmak gerekiyor ve düzgün iş yapan hiçbir SEO ajansı bu hizmeti bedava vermez. Ek olarak, eğer bu ücretsiz deneme süresi için sizden FTP kullanıcı adı/şifrenizi istiyorlarsa, neler yapabileceklerini bir düşünün. Gerçek olamayacak kadar güzel görünen sözlere dikkat edin.

4. Her Arama Motoru İçin Çalışıyoruz

Ne faydası var? Türkiye’de şuan Google ezici oranla en çok kullanılan arama motoru. Yapılacak profesyonel SEO çalışmaları en yüksek verimi elde etmeyi amaçlayarak verien çabayı buna göre yönlendirmelidir.

5. Bahsedemeyeceğimiz veya Sır SEO Stratejilerimiz Var

Sihir mi yapıyorsunuz? Yoksa her şeyi bilen bir kristal küreniz mi var? Büyücülük de bu işe dahil mi? İşini düzgün yapan her SEO ajansı web sitenize ne yapacaklarını size açıklayabilmeli ve link oluşturma stratejilerini gösterebilmeli. “SEO işinin sırları” diyerek konuya giren SEO ajansları büyük ihtimalle ileride sizin tüm arama motorlarından yasaklanmanıza neden olacak Black Hat SEO teknikleri kullanıyordur.

6. 2 Gün İçerisinde Birinci Sıradasınız

Garantili sıralamaların mümkün olmadığını zaten söylemiştik, hele buna bir tarih vermek tamamen imkansız. Bunu garanti etmenin tek yolu Tıklama Başına Maliyet ile olabilir.

7. En Düşük Fiyata Biz SEO Yapıyoruz

Eğer bir teklif gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, gerçek olmadığı içindir. Daha önce bahsettiğimiz gibi SEO gerçekten zor bir iş ve doğru yapılması için zaman harcanması gerekiyor. Çok düşün bir fiyata yapacak olan “SEO uzmanı” ile zaman harcamaktansa nasıl yapılacağını kendiniz öğrenmeniz daha mantıklı olacaktır. Ucuz etin yahnisi olmaz sözünü bu konuda kendinize rehber olarak alabilirsiniz.

8. Google’dan Biriyle Çalışıyoruz/Google’la Partnerız

Bunu daha önce açıklamıştık ama tekrar bahsetmenin faydası var: GOOGLE’IN HİÇBİR SEO AJANSI İLE İRTİBATI YOK. Kaldı ki hiçbir Google çalışanı SEO ajanslarıyla kaçak yollarla çalışarak işini tehlikeye atmaz.

9. Google Algoritmasını Tam Anlamıyla Biliyoruz, Bu Konuda Uzmanız

Google algoritması oldukça karmaşık ve dinamik. En iyi ihtimalle belirli birkaç değişmez kuralı (link popüleritesi, içerik, meta etiketler, vb.) bilebilirler. Ayrıca SEO ajansı olduğunuzda işin bazı önemli noktalarını bilmek zaten mecburi hale geliyor.

10. İçeriğinizin Sahibi Biz Olursak Daha İyi Sonuç Alırız

Para verdiğinizi her şey size ait olmalı. İmzaladığınız her sözleşmede SEO ajansına herhangi bir sahiplik vermediğinize dikkat edin. Bu içeriği(web sitesi, yazılar, videolar, vb.) ellerinde tutabilirler, daha da kötüsü bir rakibinize satabilirler.

Bu yazının sizi yaygın SEO dolandırıcılıklarına karşı korumasını temenni ederiz.